Wazony

Jest 9 produktów.
Widok 1 - 9 z 9 pozycji

O tym, jaki styl aranżacyjny dominuje w danym wnętrzu, w dużej mierze przesądzają dodatki. Warto więc zadbać o ich spójny charakter i wybierać jedynie te przedmioty, które prezentują się naprawdę efektownie oraz wyróżniają się doskonałą jakością wykonania. Często lepsze rozwiązanie stanowi wyeksponowanie jednego, ale wyjątkowego przedmiotu, niż kilku mniej estetycznych i funkcjonalnych. Dodatki o ponadczasowych kształtach i niebanalnym wzornictwie można znaleźć w proponowanym przez nas asortymencie, w którym szczególne miejsce zajmują niepowtarzalne wazony ceramiczne. Ważne jest, by wazon pełnił nie tylko funkcję praktyczną, ale też ozdobną – nawet bez kwiatów powinien stanowić silny akcent dekoracyjny i przyciągać uwagę wszystkich gości oraz domowników.

Wazon – ważny element wyposażenia wnętrza

Wybór wazonów, również w naszym sklepie internetowym, jest bardzo szeroki – zainteresowaniem cieszą się m.in. modele wykonane z tworzyw sztucznych, drewna czy ze szkła bezbarwnego lub barwionego. Jednak coraz większą popularność zyskują wazony ceramiczne, które na tle innych produktów wyróżniają się interesującymi kształtami i trwałością wykonania. Za jeden z najważniejszych atutów tego typu wazonów można uznać ich odporność na szeroki zakres temperatur oraz niesprzyjające czynniki atmosferyczne (np. promienie słoneczne). Można je więc ustawić w bliskim sąsiedztwie okna bez ryzyka, że stracą swój kolor lub pojawią się na nich nieestetyczne przebarwienia. Ponadto wazony z ceramiki łatwo utrzymać w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką bądź użyć łagodnych środków chemicznych.

Czym kierować się podczas wybierania wazonu?

Przed zakupem wazonu warto rozważyć kilka kwestii związanych np. z charakterem wnętrza, gdzie dodatek znajdzie swoje miejsce, a także z funkcją, jaką powinien pełnić. Wśród najważniejszych czynników mających wpływ na ostateczny wybór produktu można wymienić m.in.:

– Charakter pomieszczenia – do nowoczesnego salonu utrzymanego w stylu skandynawskim czy glamour będzie pasował wazon o nieregularnym kształcie. Szczególnej uwadze polecamy zwłaszcza wysokie wazony o nietypowej bryle, które świetnie będą się prezentowały ustawione na podłodze lub niskiej komodzie. Dobry pomysł stanowi zakup produktu w kolorze białym, idealnie wpisującym się w charakter zarówno minimalistycznych, jak i klasycznych wnętrz. Dodatkowo biały kolor pozwoli na efektowne wyeksponowanie ciętych kwiatów – uwypukli ich barwy, stając się dla nich eleganckim tłem.

– Funkcja, w jakiej zakupiony wazon będzie się sprawdzać najczęściej – wazon można traktować jako samodzielny dodatek lub uzupełnienie pozostałego wyposażenia wnętrza. W sytuacji gdy wazon ma być interesującym elementem wystroju, warto zdecydować się na większy model o wydłużonym kształcie. Jeśli jednak ma tylko uzupełnić np. zastawę stołową, lepiej wybrać niższy i mniejszy model. Podczas dopasowywania wazonu na stół, trzeba pamiętać, że kompozycje kwiatowe powinny być dość niskie, by nie przeszkadzały gościom w rozmowie.