Osłonki

Jest 1 produkt.
Widok 1 - 1 z 1 pozycji

Osłonki  jako element dekoracyjny

Proponowane osłonki charakteryzują się odpornością na skrajne temperatury oraz wilgoć. Doskonale sprawdzą się zatem jako ozdoba domowych parapetów, a także balkonów, altanek i tarasów. Osłonki różnią się od doniczek tym, że nie posiadają otworów odprowadzających wodę. Miłośnicy ogrodnictwa podkreślają ich solidność, wytrzymałość i funkcjonalność, a pasjonaci dobrego stylu doceniają różnorodność kształtów, wzorów i kolorów. Osłonki ceramiczne doskonale uwypuklają urok otoczenia i pasują niemal do każdej rośliny: storczyków, kaktusów, pierwiosnków czy bujnych kwietników. O tych elementach dekoracyjnych nie można zapomnieć podczas urządzania swojego wymarzonego wnętrza. W naszej ofercie dostępne są małe osłonki ceramiczne oraz większe modele, idealne do zabezpieczenia donic ogrodowych. Dzięki temu, że produkty ceramiczne są bardzo trwałe, zapewniają estetyczny wygląd przestrzeni nawet przez wiele sezonów. Każda z osłonek wykonana jest materiałów wysokiej jakości, z odpowiednią starannością i dbałością o każdy detal.

Gustowne osłonki na doniczki

Osłonka  idealnie zaprezentuje się w każdym wnętrzu urządzonym ze smakiem – w pomieszczeniach w stylu industrialnym, klasycznym, skandynawskim czy prowansalskim. Osłonki mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym lub sposobem na zakrycie nieestetycznej doniczki. Szczególnie w przypadku bogatej kolekcji roślinnej za pomocą tego elementu można uzyskać harmonijny efekt wystroju. Wiele gatunków kwiatów, rośliny o różnych kształtach, wielkościach i kolorach będą się ze sobą dobrze komponowały, jeśli zostaną zaprezentowane w podobny sposób. Osłonki ceramiczne stanowią doskonałą alternatywę dla przesadzania roślin. Dopasowane dodatki prezentują się wyjątkowo dobrze na odsłoniętych przestrzeniach, a małe, oryginalne akcenty ożywiają niewielkie pomieszczenia (warto dodać, że połysk i jasne kolory optycznie powiększają każde wnętrze). Dobrym pomysłem jest podklejenie spodu osłonki ceramicznej podkładem zabezpieczającym. Taki zabieg zapobiegnie porysowaniu powierzchni, na których będą ustawione donice.

O czym należy pamiętać, wybierając osłonki ceramiczne?

Podczas kupowania osłonki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania, kolor, kształt (okrągłe, prostokątne, owalne łódeczki) i wielkość naczynia. Osłonka nie powinna zasłaniać rośliny i innych elementów znajdujących się w pobliżu. Osłonka ceramiczna musi też być dopasowana wielkością do konkretnej doniczki, a doniczka z kolei nie może dotykać samego dna osłonki. W takiej sytuacji istnieje ryzyko utrzymywania się brudnej wody i gnijących korzeni rośliny. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy regularnie wylewać nadmiar wody z naczynia (możliwość dokupienia specjalnych wkładów pokazujących aktualny poziom wody), a także wsypać dno osłonki keramzyt, który ułatwia hodowlę roślin. Dzięki temu, że kruszywo keramzytowe jest odporne na działanie bakterii, grzybów i obojętnie chemicznie, nie wywiera złego wpływu na glebę i rozwój roślin.