Lustra w srebrnej ramie

Informacja

  Lustra w srebrnej ramie

  Jest 10 produktów.
  Widok 1 - 10 z 10 pozycji

  Srebrna rama spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne, szczególnie jeśli została wyeksponowana poprzez odpowiednie oświetlenie. Zwierciadło w srebrnej oprawie będzie pasowało zwłaszcza do ścian w kolorze szarym, grafitowym, białym i niebieskim. W sytuacji gdy lustro ma wisieć nad łóżkiem lub toaletką, najlepiej umieścić je w poziomie. Natomiast, jeśli zostanie powieszone na drzwiach szafy, dobrze będzie wyglądało w pionie, a dodatkowo pozwoli na lepsze ujęcie sylwetki. Warto pamiętać, że poszukując nowoczesnego lustra srebrna rama będzie dodatkiem, który podkreśli unikalny styl całego otoczenia.

  Do jakiego wnętrza pasują lustra w srebrnej ramie?

  Lustro w srebrnej ramie sprawdzi się idealnie w każdym wnętrzu, ale wszystko zależy od aranżacji, charakteru i stylistyki konkretnego pomieszczenia. Rama metalowa lub ozdobiona kryształkami będzie prezentowała się lepiej w przestrzeniach glamour, a przedmiot charakteryzowany na antyczny wypadnie dobrze w pokojach klasycznych. Warto też pamiętać, że zwierciadło powinno być dobrze oświetlone, zwłaszcza jeśli znajduje się w łazience lub przedpokoju i służy do wykonywania makijażu. Światło z lampki sufitowej może okazać się w tym przypadku niewystarczające, najlepiej gdy będzie dodatkowe oświetlenie boczne, padające bezpośrednio na lustro lub osobę stojącą przed nim.

  Dopasowanie lustra zależy również od wielkości i kształtu ramy, na przykład:

  - Lustra w srebrnej ramie okrągłe najczęściej występują jako elementy wiszące, zdobiące łazienki i mniejsze pomieszczenia, które optycznie powiększają.

  - Lustra w srebrnej ramie owalne spotykane są zazwyczaj we wnętrzach w starym stylu, charakterystycznym np. dla dworków, ale dobrze kontrastują też z ostrymi krawędziami mebli i nieco łagodzą minimalistyczny wystrój.

  - Lustra w srebrnej ramie prostokątne są idealne na ścianę (wyglądają ciekawie w pionie i poziomie) oraz jako lustra stojące. Zwierciadła prostokątne dobrze odgrywają swoją rolę w garderobach i salonach, np. do zawieszenia nad sofą lub niską komodą. Opcją pośrednią może być lustro prostokątne, ale z okrągłymi rogami.

  - Lustra w srebrnej ramie kwadratowe przeważnie znajdują zastosowanie we wnętrzach w stylu nowoczesnym, pasują do mebli o okrągłych zakończeniach.

  - Lustra w srebrnej ramie o nietypowym kształcie - nie są najlepsze do przeglądania się, ale wprowadzają do wnętrza oryginalny klimat.

  O czym jeszcze warto pamiętać, wieszając lustro w srebrnej ramie?

  - Aby przedmiot dobrze spełniał swoją funkcję, musi znajdować się na wysokości ok. 10 cm nad głową najwyższego z domowników.

  - Lustro łazienkowe lub garderobiane powinno mieć jak najmniej wypukłą ramę. Wtedy nie będzie ona odbijać i zasłaniać światła.

  - Lustro oprawione w ciekawą ramę i odpowiednio wyeksponowane, z powodzeniem zastąpi obraz i pozostałe dekoracje ścienne.

  - Lustro zawieszone w okolicy stołu może dekoncentrować siedzące przy nim osoby.

  - Nad umiejscowieniem lustra łazienkowego warto pomyśleć jeszcze przed położeniem płytek. Wtedy można zaplanować ciekawy kształt zdobień wokół tafli.