Lustra w czarnej ramie

Informacja

  Lustra w czarnej ramie

  Jest 1 produkt.
  Widok 1 - 1 z 1 pozycji

  Lustra w czarnej ramie są ważnym akcentem dekoracyjnym każdego pomieszczenia. Dzięki ozdobie w postaci czarnej oprawy, wyróżniają się na tle pozostałych elementów otoczenia. Dodatkowo spełniają funkcje praktyczne. Przydają się podczas robienia makijażu, optycznie powiększają wnętrza, a także umożliwiają „rzucenie okiem” na strój przed wyjściem z domu. Zwierciadło w czarnej ramie będzie pasowało zwłaszcza do ścian w kolorze szarym i białym, ale sprawdzi się także na niebieskim, złotym i beżowym tle. Jeśli lustro będzie wisiało nad łóżkiem, komodą lub toaletką, najlepiej umieścić je w poziomie. Z kolei powieszone na drzwiach szafy, dobrze wypadnie w pionie i umożliwi ujęcie całej sylwetki. Warto dodać, że poszukując modnego lustra czarna rama będzie elementem, który na pewno przyciągnie uwagę i podkreśli oryginalny styl całego wystroju wnętrza.

  Do jakich aranżacji pasują lustra w czarnej ramie?

  Lustro w czarnej ramie można dopasować do każdego pomieszczenia, ale wiele zależy od stylistyki i przeznaczenia danego miejsca. Bogato zdobiona rama z elementami metalowymi i błyszczącymi będzie wyglądała lepiej w przestrzeniach nowoczesnych oraz minimalistycznych. Natomiast lustro stylizowane na przedmiot zabytkowy, z delikatnie postarzanymi ramami, okaże się dobrym wyborem w pokojach urządzonych w stylu tradycyjnym i kolonialnym. Warto też pamiętać, że zwierciadło musi być dobrze oświetlone, zwłaszcza jeśli znajduje się nad toaletką, w łazience lub przedpokoju. Światło z lampki sufitowej może okazać się zbyt słabe, więc najlepiej by było uzupełnione przez oświetlenie boczne, padające bezpośrednio na lustro lub osobę znajdującą się przed nim.

  Lustra w czarnej ramie a charakter pomieszczenia

  Dopasowanie lustra zależy również od rodzaju pomieszczenia, wielkości i kształtu ramy:

  - Lustra w czarnej ramie do przedpokoju - optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze, najlepiej jeśli są powieszone w pionie i mają prostokątną ramę. Większe zwierciadła przydadzą się zwłaszcza w przedpokojach wąskich i zacienionych. W małym holu, lustro świetnie sprawdzi się na drzwiach szafy lub nad niewielką komodą. Długie korytarze można ozdobić kilkoma lustrami.

  - Lustra w czarnej ramie do łazienki - w małych łazienkach dobrym wyborem będą lustra z delikatną oprawką, o zaokrąglonych, owalnych lub okrągłych brzegach. Taki kształt wpłynie na optyczną lekkość całego otoczenia. Z kolei na większym metrażu można zawiesić kilka luster i umieścić ozdobne zwierciadła w czarnej ramie na frontach mebli lub nad wanną.

  - Lustra w czarnej ramie do salonu - oryginalna oprawa może być główną dekoracją pokoju, zwłaszcza w towarzystwie pięknego mebla i wazonu z kwiatami. W salonie można także wykorzystać funkcjonalne walory luster, np. rozjaśnienie otoczenia.

  - Lustra w czarnej ramie do sypialni - mogą stanowić alternatywę dla obrazu nad łóżkiem, są też idealne do zawieszenia nad toaletką. W sypialniach w stylu glamour dobrze prezentują się lustra stojące (zwłaszcza jeśli pokój pełni też funkcję garderoby), a wnętrza klasyczne wzbogaci zwierciadło powieszone w poziomie.